6 milionów Top Loaderów z Oławy. Są powody do dumy.
Wiosną b.r. w Oławie wyprodukowano sześciomilionową pralkę ładowaną od góry. To nowoczesny model, z systemami SteamCare i SensiCare, funkcją Eco TimeManager, opcją SoftPlus i programem antyalergicznym
Fabryka w Oławie rozpoczęła działalność w 2006 roku. Na początku większość produkowanych w Oławie pralek stanowiła niedroga marka Zanussi oraz bazowe modele pralek Electrolux. Z czasem zaczęło się to zmieniać.
„Obserwując transformację i kierunek rozwoju naszych urządzeń w perspektywie kilku ostatnich lat, możemy śmiało stwierdzić, że idealnie odpowiedzieliśmy naszą ofertą na potrzeby rynku. Zarówno jeśli chodzi o technologie jakie wprowadziliśmy, jak i zmianę estetyki produktów. Dzięki temu udało nam się zmienić odbiorcę naszych pralek. Z tego mniej „wymagającego”, na klienta bardzo świadomego swego wyboru, ceniącego niezawodność produktu i wygodę użytkowania.” – mówi Paweł Kościelski, Local Category Manager, który w fabryce w Oławie pracuje prawie od samego początku.
Odświeżenie estetyki AEG które nastąpiło parę lat temu pozwoliło w perspektywie kilku lat na ponad 100% zwiększenie sprzedaży tej marki premium. Podobny zabieg w modelach Electrolux również podniósł istotnie sprzedaż. Obecnie marka Zanussi stanowi jedynie dopełnienie oferty na wybranych rynkach. Na tle konkurencji wyróżnia nas ponadczasowa estetyka, dbanie o szczegóły i rozumienie potrzeb klienta.
„Wraz z unowocześnianiem naszych top loader’ów, odświeżaniem estetyki, ciągłym podnoszeniem jakości naszych produktów staliśmy się liderem w klasie top i premium. Od kilku już lat w coraz większej liczbie krajów stajemy się wyborem nr 1, liderem sprzedaży. Dzięki temu jesteśmy obecnie jednym z dwóch największych producentów pralek ładowanych od góry w Europie.” – dodaje Paweł Kościelski
Obecnie w obszarze Top Loader’ów w Oławie działają dwie linie produkcyjne, TL50 i TL60. Przy montażu pralek ładowanych od góry pracuje 449 osób, a kieruje nimi Artur Jabłoński. W fabryce znajdują się stanowiska testowe pozwalające analizować parametry produktów, kalibrować je oraz sprawdzać ich żywotność i zatwierdzać zmiany inżynieryjne. Pracownicy fabryki ściśle współpracują z laboratorium R&D w Porcia i są zaangażowani w prace projektowe i konstrukcyjne od wczesnej fazy projektowej, aż do finalnego wprowadzenia do seryjnej produkcji.
Brawa dla całej ekipy z Topów!